Program

NEDĚLE 22. 4. 2018

PÁTEK 27. 4. 2018

Kejklířské divadlo z Doudleb
VELKÁ CIRKUSOVÁ POHÁDKA
Katolický dům Kopřivnice, 13:30, 30 Kč, pro děti

Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů. Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh vyprávěný za pomoci netradičních loutek a různých žonglérských, artistických i kejklířských dovedností.

„Srdcervoucí komedie o tom, kterak ztracený cirkusový syn nástrahy černého principála zhatil a tímto tak lásku krásné princezny získal a cestu zpět ke své cirkusové famílii našel.“

Divadelní soubor JEDL, Praha
REYNEK / SLOVA A OBRAZY Z PETRKOVA
Katolický dům Kopřivnice, 15:30, 100 Kč

Svědectví o dialogu duše s Bohem, který je někdy tak nesnesitelně daleko a někdy tak děsivě blízko.

„Petrkov je místo, kde jsme se setkali s otevřenou a vřelou náručí dvou synů velikého básníka a grafika. Kde jsme dostali darem přátelství, samozřejmou blízkost, otevřenost, obyčejnost, humor.  Daník a Jiří Reynkovi.  A jejich tatínek, jehož dílo nás fascinuje už čtvrt století.  Slova a obrazy pronikající pod kůži, zarývající se do morku. Slova  a obrazy z Petrkova, fotky našeho velkého kamaráda Bohdana Holomíčka. A hudba přítele Martina Dohnala“.

Mime Prague, Radim Vizváry (Praha)
SÓLO
Kulturní dům Kopřivnice, 18:30, 150 Kč, partner představení

SÓLO JE BEST OF Z PANTOMIMICKÉ TVORBY RADIMA VIZVÁRY.

Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.

Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

Divadlo Kontra (Slovensko)
MESIAC A MAGNÓLIE
Katolický dům Kopřivnice, 21:00, 150 Kč

Brilantná komédia o zákulisí vzniku “Odviate vetrom”, jedného z najslávnejších filmov všetkých  čias.

Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu…

Výborné obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava!

Celine Bossu – koncert
Katolický dům Kopřivnice, malý sál, 22:00

SOBOTA 28. 4. 2018

Nové divadlo v Nitre (Slovensko)
PINOCCHIO
Katolický dům Kopřivnice, 10:30, 50/100 Kč, pro děti od 5 let

Autorský projekt Ivana Martinku na motívy svetoznámeho rozprávkového príbehu C.Collodiho Pinocchio o tom, ako sa z obyčajnej bytosti stáva naozajstný človek. Bábková inscenácia pre deti od 5 rokov.

Vlado Špurek, Slovensko
GENDER TEROR
Katolický dům Kopřivnice, 15:45, 100 Kč

Prebudili sme sa do doby, kedy sa nebojuje za nemecký národ, ani za socialistickú budúcnosť pracujúcich. Ale všetko to strašne evokuje a pripomína. Manipulácia, mediálny tlak, vytesňovanie a stará známa salámová metóda. To, čo vybudovalo spoločnosť sa má prekonať v mene čoho? Boja za práva? Aké? Čie? Hra ponúka formou divadla jedného herca niekoľko pohľadov do životov zainteresovaných, zasiahnutých, propagujúcich, odporujúcich. Netají sa tým, že jej inšpiráciou je kresťanský pohľad na život a rodinu ako nenahraditeľný základ spoločnosť, ako aj návod na pokojné a vyrovnané spolužitie rozdielnych spoločenských či sexuálnych skupín.

Divadlo Petra Bezruče (Ostrava)
KRÁSKA Z LEENANE
Kulturní dům Kopřivnice, 17:45, 150 Kč, partner představení

poslední šance na první lásku / dohlédni dna lidské duše / matka a dcera / co potřebuje matka? / nutridrink a sušenky / a co dcera? pohrabáč! / láska až na dřeň / jen pro silné povahy…

Zapšklá stará panna, hypochondrická matka na zabití, promarněná láska a trocha toho citového vydírání. Z toho příběhu by byla ryzí tragédie, kdyby jej ovšem nenapsal Martin McDonagh, který své syrové historky z irského venkova špikuje pořádnou dávkou černého humoru. K Bezručům se po Mrzáku inishmaanském a Osiřelém západu vrací jeden z nejúspěšnějších dramatiků současnosti s další břitkou studií lidských vztahů plnou skvělých dialogů a velkých hereckých příležitostí. Mrazivá zábava zaručena!

Stará aréna (Ostrava)
LETĚT / GROTESKA O LÁSCE
Katolický dům Kopřivnice, 21:00

„Ta hra se jmenuje Letět, ale má podtitul „Groteska o lásce“. Odehrává se na jedné narozeninové oslavě, která se zrovna nepovedla. To „letět“ má více významů. Jeden z nich je, že se tam promítají sny o létání. Potom je to o vztazích. Ta touha uletět, je snaha dostat se ze vztahových problémů.“

Komentáře jsou uzavřeny.