Městské divadlo ACTORES Rožňava

Městské divadlo ACTORES Rožňava uvedlo za dobu své existence více než 4 desítky inscenací, které prezentovalo na Slovensku i v zahraničí. Přichází s aktuálními tématy, využívá nové postupy a formy divadelního jazyka, především improvizaci, scénický pohyb, akrobacii a tanec. Oslovuje dospělého i dětského diváka. Významné postavení v jeho repertoáru mají autorská představení.

Pod názvem ACTORES (v latině je tak označován herec obětavě oddaný své umělecké profesi, tvorbě, divadlu i publiku) se v r. 1994 zformoval komorní soubor, v němž se sešli herci prešovských a košických divadel. Našli tak prostor pro plnohodnotnou experimentální tvorbu inspirovanou světoznámým polským divadlem S. I. Witkiewicza ze Zakopaného, aby dokázali, že profesionální soubory nemusí zákonitě působit jen ve velkých městech.

ACTORES přijíždějí na Kopřivu už potřetí, tentokrát s představením Sherlock Holmes a záhada rodu Baskerville na motivy detektivky Sira Arthura Conana Doyla. Můžeme se těšit na kriminální komedii. Vyšetřovatelé se v ní snaží odhalit, co se skrývá za jednotlivými indiciemi, které zneužívají starou legendu o záhadném vraždícím monstru ze slatin. Jakkoliv známe různá zpracování této látky, i tentokrát se zaručeně necháme vtáhnout do hry převleků a nasazování masek, abychom se v dobře prožitém čase dověděli, kdo je vrah…

Překlad: Petra Bangóová
Úprava a režie: Tatiana Masníková
Kostýmy: Tatiana Masníková a Ildikó Dudorová
Hrají: Róbert Kobezda, Bibiána Švecová nebo Andrea Krestianová, Atilla Bocsárszky

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.