JEDL „SOUKROMÉ ROZHOVORY“

Divadelní spolek Jedl je skupina osobností, které spolu dlouhodobě účinkují (Jan Nebeský, David Prachař, Lucie Trmíková) a ke spolupráci zvou umělce i performery z různých oblastí. Ve své tvorbě propojují žánry a vytvářejí prostor pro svobodné umělecké vyjádření. Podpora různých žánrů, podpora výzkumu a experimentu v různých oblastech divadelního umění – to je hlavní zadání, z něhož soubor Jedl vychází a k němuž směřuje.  Výkony jednotlivců a tvůrčí vklad souboru jako celku jsou vysoce hodnoceny, umělecká kvalita a přínos také. Své inscenace pravidelně prezentují na několika českých scénách v Praze (ve Studiu Hrdinů, ve Vile Štvanice a především v Experimentálním prostoru NoD).  

Na Kopřivu přijíždí s představením Soukromé rozhovory. Jak je sami na svých stránkách charakterizují:Jde o bergmanovské variace na téma manželství a ztráty víry. Víry v sebe, víry v druhého člověka, víry v Boha. Sonda do vztahu muže a ženy. Mlčení druhého člověka. I když mluví. Za slovy mlčení. Mlčení Boha. Za našimi slovy, kterými se ho snažíme dotknout.“

Scénář napsala Lucie Trmíková jako hold k nedávnému výročí narození Ingmara Bergmana. Výchozím materiálem jsou jeho novely a deníky propojené s autorskými texty Lucie Trmíkové. Scénu navrhl a režie se ujal Jan Nebeský. Výrazné zastoupení má živě hraná hudba trumpetisty Ladislava Kozderky.

Za Annu v Soukromých rozhovorech získala Lucie Trmíková v loňském roce cenu Thálie 2019 za ženský herecký výkon.

Scénář /na motivy textů I.Bergmana v překladu Zbyňka Černíka/: Lucie Trmíková
Hudba: Ladislav Kozderka
Kostýmy: Petra Vlachynská
Hrají: Lucie Trmíková, Martin Pechlát, Alois Švehlík Režie a scéna: Jan Nebeský

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.