Divadlo Šumperk, Tři testry

Tento obrázek nemá vyplněný atribut alt; název souboru je image-19-1024x1024.png.„Podle vůně poznej sama sebe“
Irena je herečka oblastního divadla, která je už delší dobu osamělá. Bydlí v nezabydleném šedivém bytě, kde jí společnost dělá jen stůl, dvě židle, mop, spacák a hora nevybalených krabic. Trpí svou samotou, má podivné noční můry, pocity úzkosti. A navíc se bojí svůj prostor opustit. Bojí se vykročit ven, do neznáma, mimo zaběhlé konvence, udělat ve svém životě nějaký zásadní krok. Bojí se budoucnosti, neví, co s přítomností a má nevyřešenou minulost. Chce seknout i s divadlem. Ale copak to jde? Copak dokáže dělat něco jiného?
Irena má od mládí svou (doslova) kouzelnou krabičku, ve které schovává všemožné osobní poklady, serepetičky a vzpomínky na dětství. Kromě jiného i několik lahviček testerů s vůněmi. Každá lahvička a každá vůně pro ni znamenají něco jiného. Každá z nich totiž přináší vlastní příběh, nabízí specifickou verzi reality a každá evokuje nějaký ten šuplíček v Irenině duši.
Vůně hrají v Irenině životě hodně významnou roli. Můžou Ireně pomoci v jejím trápení tím, že si díky nim bude moci prožít různé situace. Jenže Irena se nedokáže rozhodnout, kterou z nich si ve své svízelné situaci vybrat. Pomůžete jí, prosím? Kterou vůni si má Irena zvolit, aby byla realita lepší? Nebo se v těch kouzelných testrech skrývá to nejhorší z Ireniny duše? V životě se podle vůní rozhodujeme víc, než bychom čekali. Jakou roli hrají vůně ve vašem životě? 
Samota může trápit každého z nás. A každý z nás se také občas bojí vyjít z bytu ven, překročit nějakou tu čáru, udělat nějaké zásadní rozhodnutí, protože často nevíme, co nás venku čeká a bojíme se odpovědnosti za své činy. Každý máme nějaké bolesti, strachy a noční můry, které nám nahání hrůzu a způsobují nám úzkosti. Ale třeba se dost často jen bojíme hodně, leč zbytečně. Pojďte s Irenou prožít její příběhy. Představení nabízí celou řadu možných řešení, různé verze minulosti, přítomnosti a budoucnosti. A pokaždé bude jiné.

autoři: Ladislava Jančíková, Petr Smyczek, Michael Sodomka 
režie: Petr Smyczek
dramaturgie: Michael Sodomka 
scéna a kostýmy: Kateřina Höferová
pohybová spolupráce: Lukáš Šimon

osoby a obsazení:
Irena – Ladislava Jančíková
Teta Bára – Barbora Hrzánová (ze záznamu)

vstupenky: https://ticketware.eu/p/j2hY 

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.