Divadlo Kontra, Čínský maharadža

Neobyčejný thriller o světové ikoně mezi těmi, kteří svůj život zasvětili dobývání himalájských vrcholů. Scénická verze knihy Wojteka Kurtyky. Magický a filozofický příběh o překonávání sebe sama. Hypnotizující motivace, silné emoce a skvělý humor s přesahem mimo horolezeckou komunitu.

Wojtek Kurtyka je legenda, jeden z nejlepších himalájistů a spoluzakladatel alpského stylu lezení. Má na svém kontě několik prvních a zároveň nejtěžších výstupů na himalájské dominanty. Mezi jeho přátele i sportovní vyzyvatele patří např. Alex MacIntyre, Jerzy Kukuczka nebo Reinhold Messner.

Čínsky Maharadža není jen obyčejný příběh o horách. Je to velmi osobní a inspirující vyprávění o hledání vlastní cesty, posilování psychiky, o boji se strachem a vlastními limity. Je to o člověku, který musí – proto, aby ovládnul vlastní slabost – umrtvit mysl a získat stav absolutní harmonie ducha.

Sám k tomu říká: „Odvaha, to není absence strachu, ale uvědomění si, že jsou důležitější věci než strach. Odvážný není ten, kdo necítí strach, ale ten, kdo ho dokáže ovládnout a stoupat dále kupředu.“

Autor: Wojtek Kurtyka
Adaptace a režie: Klaudyna Rozhin
Překlad: Sylvia Galajda
Hrají: Peter Čižmár, Michal Sabovčík, Adam Brodanský, Jozef Šiška

Kontra je profesionální divadlo se stálou scénou ve Spišské Nové Vsi. Na Slovensku má výrazné renomé. Je ojedinělé v mnoha ohledech, ale především díky svému zaměření na premiéry dosud neuváděných inscenací domácích i zahraničních autorů.

vstupenky: https://ticketware.eu/p/j2hP

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.