Článek: Divadelní Kopřiva otevřela jednu ze scén i v muzeu Tatra

Vydáno 29. dubna 2024 11:50 | polar.cz/

Už po osmatřicáté ovládla Kopřivnici přehlídka netradičních divadel s názvem Kopřiva. Velký divadelní svátek nabídl osm představení, jedno z nich se odehrálo i nevšedních prostorách Muzea nákladních automobilů Tatra.

Plechová Mína byla jedním z osmi představení, které nabídl 38. ročník soutěžní přehlídky netradičních divadel Kopřiva, konané v Kopřivnici, a bylo to také oficiální zahajovací představení celého festivalu.

Štěpánka Némethová, spolupořadatelka Kopřivy: “Je to opravdu pozoruhodné, že to vydrželo tak dlouho, a myslím si, že z jedné strany je to dílo dramaturga Jiřího Cachnína, který hodně táhne dopředu tuto přehlídku, a svou živostí a různé radosti láká malé i velké.”

Většina programů Kopřivy se odehrávala v Katolickém domě, toto ale ve výjimečném prostoru muzea nákladních automobilů.

Lukáš Curylo (KDU-ČSL), náměstek hejtmana MSK pro kulturu a památkovou péči: “Myslím si, že to propojení alternativního divadla a muzea je velmi zajímavé, myslím si že tenhle prostor se tomu. A jsem tomu rád, že to je naše zařízení, a my Kopřivu podporujeme už několik let.”

Ľubomír Piktor, divadlo PIKI Pezinok (Slovensko): “My jsme takové trošku alternativní divadlo, takže si myslím, že jsme tady správně v úplně alternativním prostoru, v muzeu nákladních aut, a to krásně koliduje s tím, že naše představení se jmenuje Plechová Mína, a toto muzeum je plné plechu.”

Katarína Aulitisová, divadlo PIKI Pezinok (Slovensko): “Mína znamená vlastně bombu a Mína může být i jméno, takže je takové představení se slovní hříčkou.“

Přehlídky Kopřiva se účastnila divadla z České republiky, Slovenska a Polska. U diváků zvítězilo představení polského herce Mateusze Nowaka, cenu pořadatelů získalo ostravské Studio G.

Petra Dorazilová

Záložka pro permanentní odkaz.

Komentáře jsou uzavřeny.